Sport to zdrowie – JanSki

Przyczepy na wynajem – jak wybrać najlepszą?

Przyczepy na wynajem – jak wybrać najlepszą?

Przyczepy na wynajem – jak wybrać najlepszą?
Grudzień 02
08:00 2014

Jeśli jesteś zagorzałym caravaningowcem lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą częścią turystyki, powinieneś wiedzieć jak wynająć używaną przyczepę lub kampera. Przyczepy na wynajem to świetne rozwiązanie. Wszystko o wyna i wiele innych porad znajdziesz w tym artykule.

Wypożyczalnia przyczep Szczecin

Wybierając się w podróż z przyczepą kempingową warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jeśli wyjeżdżasz w pierwszą podróż, nie kupuj od razu przyczepy. Sklepy branżowe oferują przyczepy na wynajem. Istnieją także różnorodne miejsca, z których możesz ją wypożyczyć np. wypożyczalnia przyczep. Wiele  firm wynajmujących przyczepy i kampery znajduje się w wojewódźtwie zachodniopomorskim, szczególnie w Szczecinie. Jeśli mieszkać w Szczecinie lub okolicach, z wynajęciem przyczepy nie będziesz miał najmniejszego problemu.

 Przyczepy na wynajem – wybór

Wynajem przyczep jest korzystniejszą opcją na początku, ponieważ możesz sprawdzić, z jaką przyczepą najlepiej Ci się podróżuje. przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na rodzaj i moc samochodu, którym zamieszasz ją ciągnąć. Ważny jest też komfort i budżet, jaki chcesz przeznaczyć na ten cel. Przed wynajmem przyczepy trzeba sprawdzić urządzenia takie jak lodówka, kuchenka, klimatyzację, dostęp do ciepłej wody, toaletę. Najlepsze przyczepy posiadają oddzielny przedsionek. Poza tym stan przyczepy ocenia się tak jak samochodu. W przyczepie zepsuć może się niewiele rzeczy, dlatego zdiagnozowanie ewentualnych usterek nie będzie skomplikowaną sprawą. Wybierając domek na kółkach zapytaj o wszystkie dokumenty. Koniecznie sprawdź dowód rejestracyjny przyczepy na wynajem. Poza tym zapytaj o jej sewisowanie. Serwis przyczepy jest bardzo ważny, ponieważ  pozwala wykryć ewentualne usterki.

Wynajem przyczep w kilku słowach

Jeśli oglądasz przyczepy na wynajem uważaj na następujące kwestie. Jeśli po wejściu do przyczepy wyczuwalny jest zapach zgnilizny lub stęchlizny miej się na baczności. Takie zapachy mogą oznaczać, zbutwienia niektórych elementów np. płyt podłogowych. To samo dotyczy przyczep, w których intensywnie pachnie środkami pielęgnacyjnymi i czyszczącymi.  Zwrócić uwagę należy także na stan okien, drzwi, wywietrzników – czy dobrze się otwierają i zamykają i czy są w dobrym stanie. Jeśli wynajmujesz przyczepę z toaletą, koniecznie wybierz taką, z obsługą z zewnątrz. Umożliwi to łatwe wyjmowanie zbiornika i jego opróżnianie. Jest to także o wiele bardziej higieniczne i komfortowe. O wiele wygodniejsze są też przyczepy z przyczepy z dwoma sypialniami lub z przedsionkiem. Wówczas w jednej będzie część wypoczynkowa, a w drugiej robocza np. do przygotowania posiłków itp. Wybierając się w podróż z dziećmi, będziesz mógł je położyć wcześniej w którymś z pomieszczeń. Jeśli w przyczepie jest jedno pomieszczenie, zwróć uwagę na piętrowe łóżka – dzięki nim oszczędzisz przestrzeń. Ostatnią rzeczą jest dokupienie akumulatora lub korektora. Być może w miejscu postoju, nie będzie gniazdka.

Kampery czy przyczepy na wynajem?

Caravaningowcy podróżują zarówno przyczepami jak i kamperami. Który pojazd lepiej wynająć? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ oby dwa mają szereg zalet. Przyczepy kempingowe są o wiele tańsze od kamperów.  Ich koszty eksploatacji także są niższe. Przyczepy można zostawić dłużej w miejscu pobytu bez obowiązku wyjazdu, a kamper należy od czasu do czasu uruchamiać. Chcąc pozwiedzać coś samochodem, w każdej chwili można przyczepę zostawić w miejscu kempingowym. Podróżując kamperem, nie ma takiej możliwości. Przyczepa okazuje się lepsza na krótsze wyjazdy, ale kamperem podróżuje się o wiele szybciej niż samochodem z przyczepą. Poza tym łatwiej się manewruje i można nim zanocować w miejscu, jakie się chce, bez poszukiwania miejsca kempingowego. Jeśli poruszamy się po górskich szlakach, przyczepa może nam odmówić posłuszeństwa, a kamper wjedzie w bardziej niedostępne miejsca.

Lawety Szczecin

Pamiętaj, że nawet jeśli wynajmowana przyczepa się popsuje, firma, która ją wynajmuje powinna oferować lawetę, która wyjedzie po klienta. Jeśli wybierz dobrą firmę, która oferuje wynajem przyczep, powinna też ona oferować lawety. Firmy wynajmujące przyczepy w Szczecinie oferują kompleksowe usługi. Przyczepy zachodniopomorskie są godne polecenia.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

1 Comment

  1. polisy oc polisy samochodowe
    polisy oc polisy samochodowe Maj 03, 23:09

    Badawcze spojrzenie na sprawę, każdy powinien przeczytać dodatkowo zaznajomić się z tematem.
    CENTRUM UBEZPIECZEŃ KOMUNIKACYJNYCH CENY OC

    Reply to this comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Stacje

No posts where found

Komentarze

Witam. Zdecydowanie pierwszym elementem jest pompka rowerowa z wiadomych dla każdego przyczyn. Drugim elementem jest [...]

Mam zamiar zacząć trenować boks i nie byłem do końca przekonany co do wyboru odpowiedniego [...]

Badawcze spojrzenie na sprawę, każdy powinien przeczytać dodatkowo zaznajomić się z tematem. CENTRUM UBEZPIECZEŃ KOMUNIKACYJNYCH CENY [...]

Czytając ten artykuł przypomniała mi się bardzo zabawna sytuacja , która przytrafiła się mi wraz [...]