Sport to zdrowie – JanSki

Kondycja narciarza

Kondycja narciarza

Kondycja narciarza
Październik 15
15:56 2014

Kondycja narciarza jest rzeczą, bez której nie warto wyruszać na stok narciarski. Narty to oczywiście prawdziwa przyjemność, lecz wymaga nie tylko kursu narciarskiego, ale także doskonałej zaprawy fizycznej. Nasza kondycja powinna być sprawą, o której dbamy cały rok, zwłaszcza tuż przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego. Kondycja rozwija się poprzez treningi – to przecież oczywiste.

W jaki sposób rozplanować treningi, aby na stoku nie zawiodła nas kondycja?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na trening nóg. Trzy razy w tygodniu warto udać się na siłownię, aby skorzystać z maszyn dostępnych na siłowni, które ćwiczą mięśnie nóg. Jeśli nie mamy czasu, aby skoczyć na siłownię, wystarczy poświęcić godzinę, aby nasza kondycja w ciągu miesiąca poprawiła się. Podstawowym ćwiczeniem są przysiady. W Internecie znajdziemy plany treningowe, które pomogą nam pod koniec miesiąca treningowego wykonać  nawet dwieście przysiadów. Oprócz przysiadów „na raz”, czyli krótkiego siadu, warto wykonywać przysiady z przytrzymaniem siadu – przyda się to nam podczas zjazdu na stoku, który często bywa sprawdzianem, jak się ma nasza kondycja. Warto modyfikować  nasz przysiad – dodając wykopy w bok, poskoki. Wykroki wprzód i w tył również wzmocnią mięśnie naszych nóg.

Kondycja narciarza

Kondycja jest budowana jednak nie tylko przez ćwiczenia nóg, ale także przez ćwiczenia wytrzymałościowe. Kondycja to przecież zdolność utrzymania oddechu, kreowania wytrzymałości. Warto biegać na bieżni, ćwiczyć na rowerku i orbitreku. Nasza kondycja dzięki ćwiczeniom aerobowym poprawi się w przeciągu kilku tygodni. Pamiętajmy, że kondycja budowana jest nie przez kilka dni i tygodni, ale przez miesiące treningów. Kondycja więc powinna być ważną rzeczą, o której będziesz pamiętał podczas przygotowania do sezonu narciarskiego.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Stacje

No posts where found

Komentarze

Witam. Zdecydowanie pierwszym elementem jest pompka rowerowa z wiadomych dla każdego przyczyn. Drugim elementem jest [...]

Mam zamiar zacząć trenować boks i nie byłem do końca przekonany co do wyboru odpowiedniego [...]

Badawcze spojrzenie na sprawę, każdy powinien przeczytać dodatkowo zaznajomić się z tematem. CENTRUM UBEZPIECZEŃ KOMUNIKACYJNYCH CENY [...]

Czytając ten artykuł przypomniała mi się bardzo zabawna sytuacja , która przytrafiła się mi wraz [...]