Sport to zdrowie – JanSki

GPS w górach bardzo przydatny

GPS w górach bardzo przydatny

GPS w górach bardzo przydatny
Sierpień 22
16:50 2014

Kiedy łączę w myślach dwa słowa – góry i GPS, od razu nachodzi mnie myśl, że to przecież tak oczywiste połączenie. GPS, poza tym, że używa się już go na dobre w motoryzacji, powinien mieć równie, jeśli nie większe „zaangażowanie” w użyteczności dla górskiego pogotowia, amatorów wycieczek górskich.

Do czego GPS w górach?

Mowa oczywiście o ratowaniu osób, które zabłądziły, zaginęły, bądź znalazły się w sytuacji, gdzie tradycyjne metody poszukiwania zawodzą. Dlatego właśnie użycie GPS wydaje się ludziom oczywiste i kiedy słyszymy w wiadomościach o kolejnym zaginięciu jakichś turystów, od razu przychodzi nam do głowy pytanie „Dlaczego nie mogą użyć GPS?”. Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, bowiem GPS jak to bywa z technologią, bywa zawodna albo ma swoje ograniczenia.

GPS to technologia internetowa a wiadomo, że zasięg internetowy nie dociera wszędzie, tym bardziej do tak niedostępnych krain jak góry. Góry same w sobie stanowią ścianę, która nie przepuszcza fal sygnału z nadajników. Stąd właśnie technologia GPS nie jest tak niezawodna jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wciąż pracuje się nad rozwojem i jednym z „ratunków” może być technologia LTE. Nie jest to pewne, dlatego też specjaliści myślą o rozwiązaniach, które pozwolą na używanie technologii w możliwie najtrudniejszych warunkach. Mowa o ratowanie życia ludzkiego, które w górach tak często zbiera śmiertelne żniwo, toteż rozwój tej gałęzi technologii jest niezmiernie ważny. Jak będzie wyglądała przyszłość? Tego nie wiemy, ale pewne jest, że choć głównie dzięki wojnom rozwój technologiczny ruszył z kopyta, to jednak teraz dąży to ułatwiania życia.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Stacje

No posts where found

Komentarze

Witam. Zdecydowanie pierwszym elementem jest pompka rowerowa z wiadomych dla każdego przyczyn. Drugim elementem jest [...]

Mam zamiar zacząć trenować boks i nie byłem do końca przekonany co do wyboru odpowiedniego [...]

Badawcze spojrzenie na sprawę, każdy powinien przeczytać dodatkowo zaznajomić się z tematem. CENTRUM UBEZPIECZEŃ KOMUNIKACYJNYCH CENY [...]

Czytając ten artykuł przypomniała mi się bardzo zabawna sytuacja , która przytrafiła się mi wraz [...]