Sport to zdrowie – JanSki

Czego nauczysz się na kursie rowerowym?

Czego nauczysz się na kursie rowerowym?

Czego nauczysz się na kursie rowerowym?
Październik 06
08:44 2015

Serwisy rowerowe i sklepy sportowe kuszą z każdej strony propozycją kursu rowerowego. To doskonały pomysł, dla wszystkich tych, którzy poruszają się na co dzień na rowerze. Żadna usterka nie będzie Ci straszna. Ponadto, możesz pomóc komuś innemu. Zobacz, czego możesz nauczyć się na kursie.

Wymiana dętki

Wymiana dętki to nic trudnego. Potrzebujesz pompki, łyżka do opon, nowa dętka lub łatka. Aby poradzić sobie z wymianą dętki musisz zdjąć koło od roweru i zdjąć oponę z obręczy. Wystarczy poruszać nią na boki i w ten sposób zdjąć. Często przy tym etapie niezbędne okazują się łyżki do opon. Noże, śrubokręty i inne ostre narzędzia mogą uszkodzić oponę, dlatego warto ich nie stosować. Wymiana dętki wymaga odkręcenia nakrętki przytrzymującej wentyl. Możesz założyć nową dętkę lub załatać przebitą.

Centrowanie kół

Zapisując się na kurs na mechanika rowerowego dowiesz się też na czym polega centrowanie kół. Każde koło składa się z kilkudziesięciu szprych, które działają jak sieć niwelująca naprężenia powstające podczas poruszania się na rowerze. Zazwyczaj w każdym kole, połowa szprych biegnąc w kierunku lewego kołnierza piasty, a druga połowa w kierunku prawego. Są one wszystkie ułożone naprzemiennie i odpowiednio naciągnięte. Naprężenie szprych reguluje się za pomocą nypli, czyli nakrętek. Zawsze należy zwrócić uwagę na klucz do centrowania, po który się sięga. Centrowanie kół warto wykonywać na specjalnym stojaku lub ustawiając rower do góry kołami.

Otworzysz serwis amortyzatorów

Na kursie dowiesz się też wszystkiego o amortyzatorach. Amortyzatory to jedne z najbardziej złożonych elementów w rowerze. W ogromnej mierze wpływają na komfort jazdy i skuteczność pojazdu w kontakcie z przeszkodami. Nieustannie sprężają się i rozprężają, aby stłumić największe nierówności na podłożu. Amortyzatory pod wpływem eksploatacji ulegają uszkodzeniu lub zużyciu. Wtedy niezbędny okazuje się serwis amortyzatorów lub samodzielna naprawa tych elementów. Naprawa rowerów nie jest skomplikowana, jeśli posiadasz doświadczenie. Przeczytaj więcej na ten temat i zajrzyj na stronę biketech.com.pl/naprawa-rowerow-mechanik-rowerowy/.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Stacje

No posts where found

Komentarze

Witam. Zdecydowanie pierwszym elementem jest pompka rowerowa z wiadomych dla każdego przyczyn. Drugim elementem jest [...]

Mam zamiar zacząć trenować boks i nie byłem do końca przekonany co do wyboru odpowiedniego [...]

Badawcze spojrzenie na sprawę, każdy powinien przeczytać dodatkowo zaznajomić się z tematem. CENTRUM UBEZPIECZEŃ KOMUNIKACYJNYCH CENY [...]

Czytając ten artykuł przypomniała mi się bardzo zabawna sytuacja , która przytrafiła się mi wraz [...]