Sport to zdrowie – JanSki

Crossfit – na czym polega i dlaczego jest tak popularny?

Crossfit – na czym polega i dlaczego jest tak popularny?

Crossfit – na czym polega i dlaczego jest tak popularny?
Kwiecień 15
10:05 2015

Aktualnie bardzo popularną formą aktywności fizycznej jest crossfit. Coraz więcej osób go uprawia, co więcej można nawet powiedzieć, że wytworzył on pewną społeczność i jest to coś więcej, niż tylko technika ćwiczeń.

Crossfit zyskuje popularność

Warto wiedzieć, że tego rodzaju trening powstał w Stanach Zjednoczonych i przeprowadzany był w jednostkach straży pożarnej, u komandosów czy w policji. Przede wszystkim chodzi o to, aby wypracować sobie odpowiednią formę, a także zwiększyć siłę. Z czasem crossfit zyskał większą popularność i został przystosowany również dla innych grup odbiorców. Dzisiaj ćwiczyć może niemal każdy.

Crossfit sprzęt

Crossfit to stosunkowo krótki, ale naprawdę bardzo intensywny trening. Jego czas nie powinien przekraczać 30 minut. Nie jest to jeden skonkretyzowany zestaw ćwiczeń, każdy dostosowuje go do siebie. Z uwzględnieniem preferencji może być to trening siłowy czy aerobowy, a nawet sztuki walki. Coś dla siebie znajdą również osoby, które ćwiczą z użyciem sprzętu. Jeżeli interesuje nas crossfit sprzęt może być bardzo różnorodny. Przydadzą się sztangi, rigi lub kule (tzw. kettlebells).

Odzież i buty do ćwiczeń

Niezależnie od tego w jaki sposób ćwiczymy – podstawową zasadą jest maksymalne zmęczenie. Trening ma być przede wszystkim bardzo intensywny. Dlatego też niezwykle istotna jest dobra rozgrzewka. Jak w każdym innym rodzaju aktywności, także tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na odzież oraz buty do ćwiczeń. Jeżeli chodzi o koszulki czy spodenki crossfit wymaga stroju, który nie będzie ocierał ciała przy intensywnych ruchach, będzie wytrzymały oraz oczywiście pozwoli na swobodne poruszanie. Natomiast buty do crossfit powinny być przede wszystkim lekkie, stabilne oraz przewiewne.

Kup sprzęt i akcesoria do crossfit

Crossfit zwiększy naszą kondycję oraz siłę, a dzięki wzmocnieniu mięśni narażenie na kontuzje stanie się mniejsze. Dodatkowo dobrze wpłynie także na nasz układ oddechowy oraz krążenia. Warto wybrać tę formę aktywności, która z pewnością stanie się naszym zdrowym uzależnieniem, dzięki któremu poczujemy się znacznie lepiej.Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z crossfit, zajrzyj na stronę spartanshop.pl. To autoryzowany sklep internetowy do sprzedaży sprzętu CrossFit w Polsce.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Stacje

No posts where found

Komentarze

Witam. Zdecydowanie pierwszym elementem jest pompka rowerowa z wiadomych dla każdego przyczyn. Drugim elementem jest [...]

Mam zamiar zacząć trenować boks i nie byłem do końca przekonany co do wyboru odpowiedniego [...]

Badawcze spojrzenie na sprawę, każdy powinien przeczytać dodatkowo zaznajomić się z tematem. CENTRUM UBEZPIECZEŃ KOMUNIKACYJNYCH CENY [...]

Czytając ten artykuł przypomniała mi się bardzo zabawna sytuacja , która przytrafiła się mi wraz [...]